Blog o zkušenostech, pocitech a subjektivním pohlednu na svět jedné hokly co se narodila ve "špatném" těle. A její cesta za nápravou křivdy co jí změnila život.

Říjen 2017

Začátek je vždy těžký

6. října 2017 v 22:45 | Lina |  Úvod
Začátek je vždycky těžký a to ať už se jedná o cokoliv. Jedna kamarádka mi pomohla uvědomit si jistou věc. Fakt, že jsem za dobu co podstupuji jednu z nejtěžších věcí co lze v životě prožít, jsem získala spoustu nedocenitelných zkušeností. Podle ní, by z mích zkušeností a poznatků mohl mít někdo prospěch a mohlo by to té neznámé osobě pomoct. Po pečlivé úvaze musím souhlasit. Prošla jsem si docela velkým množstvím záludných situací a udělala spoustu chyb ze, kterých by se někdo mohl poučit a díky tomu se těmto chybám vyhnout. Nejsem tak arogantní, abych si myslela, že mé rady nebo zkušenosti mohou pomoct každému, ale myslím si, že pokud pomůžou alespoň někomu, tak jsem ten čas ztrávený jejich psaním nepromarnila zbytečně.

Těm z vás, kterým to ještě nedošlo. Jsem trans holka MTF. Nebo-li holka co měla tu smůlu narodit se v těle, které by se dalo nazvat mužské, i když muži nikdy nepatřilo. Již delší dobu podstupuji hormonální terapii. Za tu dobu jsem si prožila mnohé a o některé skutečnosti bych se ráda podělila. Je mi líto, že jsem si nezaložila blog dříve, ale nejspíš by nebylo příliš o čem psát, jelikož každá holka v situaci jako já potřebuje především vyřešit svůj vnitřní boj.

Psát sem hodlám více méně podle nálady. Nejspíš potrvá, než vzhled a obsah doladím do nějaké přijatelné formy. Mějte prosím trpělivost.

Tento blog bude psán čistě z pohledu MTF z muže na ženu, jelikož si netroufám odhadovat co cítí druhá strana mince. Nicméně vítán je každý a pokud by se našel někdo kdo by mi mohl a chtěl rozšířit obzory budu jen ráda a posléze obohatím i blog o toto poznání.

Ráda bych tu napsala předem, že obsah tohoto blogu zachycuje pouze mé zkušenosti a můj pohled na problematiku. Moje názory na různá témata jsou jen mé a pokud se s nimi někdo neztotožňuje, tak je nemusí číst.